Pomozte Saeedovi Abedinimu
od nespravedlivého věznění

Saeed Abedini byl v lednu 2013 odsouzený k osmi letům v brutálním íránském vězení jen proto, že je křesťan, přestože Írán podepsal mezinárodní úmluvu, ve které se zavázal respektovat svobodu vyznání. Saeed je americký občan a v USA působí jako pastor. Zatčený byl během své návštěvy v Íránu, kdy pomáhal s humanitární činností – budováním sirotčince.

Případ pastora Saeeda je jasným porušováním lidských práv a mezinárodních úmluv. A toto porušování vede k ohrožování konkrétního lidského života. Oprávněné jsou obavy, že Saeed by osm let v íránském vězení nemusel přežít.

Aktuální informace

V sobotu 16.1.2016 byl po třech a půl letech Saeed Abedini propuštěn z vězení. K propuštění došlo výměnou (spolu s dalšími třemi vězni s americko-íránským občanstvím) za 7 íránských vězňů vězněných v USA.

Děkujeme Bohu i vám všem, kteří jste se aktivně zapojili v boji za jeho propuštění ať už podpisem petice, dopisem europoslancům nebo modlitbou.

Děkujeme tehdejším europoslancům jmenovitě p. Z. Roithové, p. O. Vlasákovi a p. J. Zahradilovi za aktivní úspěšnou snahu při iniciování a prosazení rezoluce EU za propuštění neprávem vězněného pastora Saeeda Abediniho.

Máme dnes velkou radost, že se Saeed vrací domů ke své rodině.

Nahoru